Vijeće roditelja Strukovne škole Gospić

U Školi se utemeljuje Vijeće roditelja. Vijeće roditelja čine predstavnici roditelja učenika Škole.

Postupak izbora članova Vijeća roditelja

Roditelji učenika na prvom roditeljskom sastanku razrednih odjela iz svojih redova na početku školske godine biraju za tekuću školsku godinu jednog predstavnika u Vijeće roditelja Škole.

Za predstavnika roditelja učenika razrednog odjela u Vijeće roditelja izabran je roditelj koji je dobio najveći broj glasova nazočnih roditelja. Glasovanje je javno, dizanjem ruku. Predstavnik roditelja učenika u Vijeću roditelja bira se na četiri godine, odnosno do završetka redovnog školovanja učenika. Na početku školske godine članovi Vijeća roditelja dopunjavaju se predstavnicima roditelja prvih razreda.

Postupkom izbora predstavnika razrednog odjela u Vijeće roditelja rukovodi razrednik.

Za člana Vijeća roditelja ne može se birati osoba kojoj je oduzeo pravo da živi sa svojim djetetom, koja je lišena prava na roditeljsku skrb, kojoj je zabranjeno da se neovlašteno približava djetetu s kojim ne živi ili kojoj je izrečena prekršajna sankcija za zaštitu od nasilja u obitelji.

Članovi Vijeća roditelja

Školske godine 2019./2020. Vijeće roditelja ima 22 člana budući da Škola ima toliko razrednih odjela.

Članovi Vijeća roditelja su:

RAZRED

Mario Dasović

2. m

Milan Ćaćić

Sadržaj rada Vijeća roditelja za školsku godinu 2019./2020.

Vijeće roditelja na svojim sjednicama raspravlja o značajnim pitanjima za život i rad Škole te daje mišljenje i prijedloge:

• u svezi s prijedlogom i realizacijom školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada
  • u svezi s radnim vremenom Škole, početkom i završetkom nastave te drugim oblicima odgojno-obrazovnog rada
  • u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih natjecanja i kulturnih manifestacija
  • u svezi s vladanjem i ponašanjem učenika u Školi i izvan nje
  • u svezi s osnivanjem i djelatnosti učeničkih udruga i klubova te sudjelovanjem učenika u njihovu radu
  • u svezi s pritužbama na obrazovni rad
  • u svezi s unapređenjem obrazovnog rada, uspjehom učenika u obrazovnom radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima
  • obavlja druge poslove prema odredbama statuta  Škole i drugih općih akata Škole.

(Statut Strukovne škole Gospić)

« Listopad 2020 »

Ovaj mjesec: 2035